Změna přihlašování k Wi-Fi síti eduroam

Dne 20. 7. 2019 proběhne změna certifikátu pro připojení do sítě eduroam. Pokud máte správně nastavené zařízení, pak se zařízení odmítne připojit k síti eduroam s původním certifikátem. Je nutné certifikát změnit na každém připojeném zařízení, ne však dříve než 20. 7. 2019.

 

Možnosti pro změnu certifikátu:

  1. Nechat síť v zařízení zapomenout a nastavit ji znovu, například pomocí nástroje eduroam CAT (výměna certifikátu v nástroji eduroam CAT proběhne současně s výměnou certifikátu na serveru).
  1. Pouze vyměnit certifikát ve stávajícím nastavení, případně certifikát přidat (nový certifikát eduroam ke stažení zde).

 

Návody na připojení zde.

 

Důvod pro instalaci a ověření certifikátu:

Ověřovat v zařízení správnost certifikátu je důležité z důvodu ochrany vašich přihlašovacích údajů. Certifikátem se prokazuje, že se ověřujete proti správnému serveru. Pokud certifikát není ověřován, připojení není zabezpečené a může dojít k odcizení přihlašovacího jména a hesla při připojení k podvržené síti Wi-Fi eduroam.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.