Bezpečnostní upozornění: Kybernetické útoky

Aktuální situace okolo Covid-19 se snaží využít i kriminální skupiny k vedení kybernetických útoků. Masivní vyhledávání informací o aktuální situaci ze strany široké veřejnosti berou jako ideální příležitost k šíření malware v podobě rozesílání zavirovaných dokumentů nebo lákání na podvodné webové stránky. V současné době se tato nebezpečná aktivita několikanásobně zvýšila.

Nezapomínejte prosím v této napjaté době na základy kybernetické bezpečnosti a chraňte se i v digitálním světě. Neotevírejte bez zamyšlení elektronické dokumenty, webové odkazy, podezřelé emaily a neinstalujte zbytečné mobilní aplikace.

 

Děkuji za pochopení a pevné zdraví,

Ing. Luděk Chaloupka.

Ředitel odboru informačních a komunikačních technologií

Vizuál

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.