Změna přihlašovaní do kolejní sítě

Dne 26. 9. 2019 proběhne změna přihlašovaní do kolejní sítě. Pro všechny, kteří mají eduroam účet je nutné nastavit na drátovém síťovém rozhraní (ethernet) v zařízeni metodu ověřovaní 802.1X, jinak bude uživatel vyzván k zadání přihlašovacích údajů do hostovské sítě. Pro operační systém Windows a MacOS lze využít nástroj eduroam CAT. Na zařízeních se systémem Linux nástroj eduroam CAT nefunguje.

Návody pro připojení kabelem jsou k dispozici zde.

Pro připojení zaměstnaneckého PC ve správě OIKT není potřeba žádné konfigurace a zařízení se do sítě ověří automaticky. Oprávnění v rámci této sítě pak bude stejné jako například v kanceláři.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.