Elektronické dotazníky na ČZU

Ten, kdo využívá ke své práci dotazníkový systém na ČZU (http://dotaznik.czu.cz) patrně postřehl, že na podzim 2016 došlo k velké změně jeho vzhledu. Byla nainstalována nová verze (2.5x), která všem uživatelům umožnila jednodušší a intuitivnější ovládání i tvorbu vlastních dotazníků s větší paletou možností.

Upgrade pomohl i pracovníkům ČZU, kteří tento systém udržují a kteří pomohli s jeho lokalizací do češtiny.

Na podporu dotazníkových šetření na ČZU byl již před několika lety zvolen software LimeSurvey.  Jedná se o systém, který je vytvářen komunitou vývojářů pod svobodnou licencí GPL v.2, díky čemuž je zajištěna jeho otevřenost a volné šíření. Důležitou roli při výběru hrála i snadná možnost napojení na LDAP, který na ČZU slouží k ověřování totožnosti uživatelů. Toto napojení umožňuje uživatelům připojovat se pod svým jménem a heslem podobně, jako do ostatních univerzitních systémů.

Systém dotazníků je široce využíván studenty napříč všemi katedrami ČZU. Dosud v něm už bylo vytvořeno 688 průzkumů, z nichž 271 je aktivních. Je volně dostupný k použití pro studenty i zaměstnance ČZU ke studijní i vědecké činnosti, výjimkou jsou komerční či mimoškolní aktivity, ke kterým není určený.

Kontaktní osobou je RNDr. Stanislav Jelen, l. 4330, e-mail jelen@oikt.czu.cz


K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Více informací