Moje ČZU

V dubnu 2017 byla vypuštěna nová verze mobilní aplikace, která měla za úkol nahradit původní, již nevyhovující mobilní aplikaci.

Oproti předchozí verzi, která byla vyvíjena pomocí hybridního modelu, je nová verze mobilní aplikace vyvíjena jako nativní, což znamená, že pro každý z operačních systémů (Android a iOS) je aplikace psána zvlášť a v příslušném nativním jazyce, daného operačního systému. Jde tedy v podstatě o dvě aplikace.

Výhodou tohoto přístupu je zejména rychlost při práci s aplikací a její odezva na uživatelské požadavky. Aplikace taktéž využívá standardního vzhledu operačního systému a používá stejné ovládací prvky jako ostatní nativní aplikace daného operačního systémů, což má pozitivní vliv na použitelnost aplikace uživatelem a ovládání je přirozenější. Nativní aplikace mají, obecně řečeno, daleko lepší přístup k systémovým zdrojům a možnostem telefonu, tj. GPS, fotoaparát, adresář, gesta, atp. V neposlední řadě je výhodou i nízký datový objem instalačního balíčku aplikace.

Realizace nativní aplikace má i své nevýhody. Jednou ze zásadních nevýhod je časově a zdrojově náročný vývoj, protože aplikace je psána v podstatě dvakrát. Z toho plynou i vysoké nároky na vývoj, kdy je potřeba brát zřetel na budoucí udržitelnost aplikace. Tato nevýhoda je však vyvážena vyšší bezpečností aplikace, uživatelskou přívětivostí a velmi rychlou odezvou.

Aplikace je připravována takovým způsobem, aby byla použitelná jak pro studenty tak i pedagogy a obecně zaměstnance univerzity. V současné verzi tak obsahuje detailní rozvrh předmětů s možností uložení poznámky k jednotlivým událostem, popř. vyučující má možnost zaslat všem studentům dané události zprávu. Dalšími z modulů jsou detailní přehled na kartě UEP, včetně historie transakcí, jídelníček Menzy a jednotlivých FoodPoint provozů na daný týden, kontakty na pedagogy a zaměstnance, jízdní řády MHD linek. 

Další moduly i nadále připravujeme a budoucí plány pro aplikaci Moje ČZU budeme zveřejňovat na produktové stránce moje.czu.cz nebo na facebookové stránce OIKT.

Mobilní aplikaci je možné stáhnout na příslušných obchodech jednotlivých operačních systémů.

 

AppStore
GooglePlay
 
 
 
Pro podporu tohoto projektu jsme připravili také microsite, kde se dozvíte detailní informace o aplikaci.
Vizuál

Další články v rubrice

English ☰ Menu

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Více informací