Datové centrum - SPARK DC 01

 V krátkosti si dovolujeme informovat, že jsme právě dokončili velmi náročný maraton spojený s výstavbou nejnovějšího a nejmodernějšího technologicko-datového sálu, kterým ČZU v Praze disponuje.

Trvalo nám to v pravdě dlouho, ale nyní se konečně můžeme hrdě pochlubit sálem, který byť nedisponuje velkými prostory, je vybudován ve vysokém standardu s důrazem na dodržení nejmodernějších trendů v oblasti bezpečnosti, dostupnosti technologií a s nepřetržitým dohledovým systémem. Datový sál je doslova napěchovaný těmi nejmodernějšími systémy od chlazení přes hasící zařízení, konče systémy pro dohled, a udržení bezpečnosti, a to vše s maximálním důrazem na udržení toho nejideálnějšího prostředí pro provoz velmi náročných ICT technologií. Jednoduše, aby se servery u nás konečně cítily jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Pro technologické fajnšmekry může být zajímavá informace, že nové prostory jsou vybudovány s důrazem na splnění velmi náročné a prestižní normy TIER III, o jejíž udělení bychom se v budoucnu rádi ucházeli.  Tato norma předepisuje redundanci prvků N+1 s povoleným výpadkem 1,6 hodiny ročně a dostupností 99,98%. Nutno podotknout, že takto vysokým kvalifikačním stupněm se v České Republice může oficiálně chlubit pouze 6 datacenter.

Detailnější představení všech technologií, kterými naše hvězdné dítko disponuje a co vlastně umí, poskytneme v dalším díle, nyní jsme vás chtěli pouze krátce informovat o, pro nás, velmi významné skutečnosti.

Nakonec si dovolujeme poděkovat vedení ČZU v Praze, které nám umožnilo a hlavně poskytlo prostředky pro realizaci tohoto projektu.

Slovy ředitele OIKT Ing. Petra Štěpána "Rád bych poděkoval Ladislavu Stachovi za realizaci dlouhodobé vize, pevné nervy, a vedení projektu. Dále Tomáši Kotkovi a Ondřeji Vackovi za přísný dohled při realizaci, kolegyni Apoleně Mlýnské za koordinaci a řízení projektu. A na závěr hromadně všem dodavatelům a kolegům, kteří se na tomto projektu podíleli. Velké díky."

Timelapse z výstavby:

Vizuál

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Více informací