Práce se soubory a složkami

Služba FILR ČZU umožňuje provádění základních operací se soubory včetně stáhnutí souboru do zařízení nebo jeho nahrání zpět na síťové úložiště. Pro běžné typy souborů je možné použít vnitřní prohlížeč (kliknutím na daný soubor se obsah zobrazí). Sdílení souborů z aplikace FILR není z bezpečnostních důvodů povoleno.

Nabídku operací nad konkrétním souborem nebo složkou vyvoláte kliknutím na symbol tří teček (označeno červeně), vpravo od názvu položky. Při zvolení více souborů či adresářů se nabídka pro operace nad nimi aktivuje v pravé horní části okna.
V adresářích, kam má uživatel práva zápisu lze nahrávat soubory, vytvářet adresáře, přesouvat či mazat soubory. Nabídka k těmto operacím je v pravé horní části okna (označeno zeleně), u každé ikony se objeví popis po najetí myší na ikonu. Nahrání souboru vyvolá dialogové okno pro procházení dat z lokálního počítače.
Soubory s podporou WebDAV protokolu (standardně Microsoft office soubory) lze otevřít v externí aplikaci a ukládat rovnou do síťového úložiště.

V případě dotazů kontaktujte IT Helpdesk - helpdesk@czu.czu, +420 22438 4444.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Více informací